OSTATNI KLAPS NA PLANIE „OBCEGO CIAŁA”

Na planie filmu „Obce ciało” padł ostatni klaps. Reżyser, scenarzysta i producent – Krzysztof Zanussi, który świętował wczoraj z ekipą zakończenie zdjęć, powiedział: 

„Ten projekt był trudny w dwójnasób. Film autorski, który jest z założenia poważną rozmową z wymagającym widzem, a nie komercyjną produkcją, nigdy nie jest łatwym przedsięwzięciem dla producenta. Poza tym, byliśmy rozpięci pomiędzy trzema krajami. Zmontowanie trzech przestrzeni, które pozwoliło nam ten film nakręcić między Włochami, Polską i Rosją to trudność trzykrotnie większa, niż zrobienie filmu w jednym kraju.” 

Krzysztof Zanussi wyraził jednocześnie zadowolenie z pracy ze swoimi aktorami. W filmie „Obce ciało” zobaczymy między innymi Agnieszkę Grochowską, Agatę Buzek i Weronikę Rosati. Na ekranie pojawią się również znakomici włoscy aktorzy – Riccardo Leonelli  i Victoria Zinny oraz rosyjska gwiazda filmu i teatru Tschulpan Chamatowa.

Refleksje, które towarzyszyły reżyserowi w okresie zdjęć do filmu, od dziś są dostępne w formie bloga, który stanowi część nowej strony Studia Filmowego TOR.

„Obce ciało” jest produkcją Studia Filmowego TOR. Projekt powstaje w koprodukcji z Revolver Film (Włochy), Agencją Teatralną "W kręgu rodziny", Ineureka i Bella Vostok Ltd. (Rosja) oraz WFDiF (Polska) przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury. Dystrybucja filmu planowana jest na rok 2014.

Więcej o filmie...

Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego