WARSZTATY REKONSTRUKCYJNE

Zapraszamy na warsztaty cyfrowej rekonstrukcji obrazu w Warszawie w dniach 10-27/10/2017 - grupa I oraz 13-30/11/2017 - grupa II

To unikalna możliwość zdobycia wiedzy i umiejętności potrzebnych w pracy nad cyfrową rekonstrukcją obrazu filmowego pierwotnie zapisanego na taśmie światłoczułej.

W trakcie trzech intensywnych tygodni warsztatów, obejmujących wykłady i ćwiczenia, prowadzonych przez doświadczonych praktyków i ekspertów, uczestnicy poznają cały proces od momentu skanowania materiału archiwalnego do ponownej archiwizacji i przeprowadzą rekonstrukcję fragmentu materiału filmowego z użyciem profesjonalnych narzędzi.

Przekrojowy charakter szkolenia, indywidualne podejście, opieka na każdym etapie nauki i kilkadziesiąt godzin zajęć praktycznych pozwoli na opanowanie podstaw warsztatu rekonstruktorskiego.

Warsztaty są bezpłatne i skierowane do osób mających doświadczenie w obsłudze programów graficznych i cyfrowego przetwarzania obrazu. Z nadesłanych zgłoszeń organizatorzy wyłonią dwie grupy uczestników. Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www.fixafilm.pl w zakładce „warsztaty 2017”.

Organizatorem warsztatów jest studio postprodukcji filmowej Fixafilm, zajmujące się od 2012 roku cyfrową rekonstrukcją obrazu, wyróżnione za profesjonalizm m.in. nagrodą Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "Rekonstrukcja cyfrowa dzieł polskiej kinematografii", rozpoznawalnym na całym świecie i współpracującym stale z licznymi polskimi i zagranicznymi instytucjami, organizacjami oraz firmami związanymi z rekonstrukcją obrazu. Studio Filmowe TOR jest partnerem przedsięwzięcia.

Warsztaty Cyfrowej Rekonstrukcji Obrazu zostały dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach Programu Operacyjnego Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej Edukacja i Upowszechnianie Kultury Filmowej Priorytet Edukacja filmowa i kształcenie profesjonalne.

Organizatorzy i partnerzy

Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego