ORŁY 2018 - SZEŚĆ NOMINACJI!

Miło nam poinformować, że w zacnym gronie wyróżnionych przez Polską Akademię Filmową artystów, znalazły się również osoby związane z produkcją filmu Studia Filmowego TOR – „Pokot”.

Polskie Nagrody Filmowe, Orły, przyznawane są za najwyższe osiągnięcia w 19 kategoriach. Do tegorocznych laurów kandydowało aż 61 obrazów. Tym bardziej cieszy nas wysoka liczba nominacji – zostaliśmy dostrzeżeni aż w 6 kategoriach: „najlepszy dźwięk” (Andrzej Lewandowski, Mattias Eklund), „najlepsza główna rola kobieca” (Agnieszka Mandat), „najlepsze zdjęcia” (Jolanta Dylewska, Rafał Paradowski), „najlepszy scenariusz” (Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland), „najlepsza reżyseria” (Agnieszka Holland, Kasia Adamik) i „najlepszy film”!

Orły przyznawane są w Polsce od 1999 roku i przez 20 lat swojej historii stały się jednymi z najbardziej prestiżowych i pożądanych nagród na rynku filmowym, trafiając za każdym razem w ręce najlepszych polskich twórców. Tegoroczna ceremonia rozdania statuetek planowana jest na wieczór 26 marca. Trzymamy kciuki za całą naszą ekipę!

WIĘCEJ O FILMIE

Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Szanowni Państwo,


Zgodnie z zarządzeniem1 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 3września 2019 r. z dniem 1 października 2019 r. nastąpiło połączeniepaństwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia FilmówDokumentalnych i Fabularnych oraz Studio Miniatur Filmowych.Powstała w wyniku połączenia państwowa instytucja kultury działaod dnia1 października 2019r. pod nazwą Wytwórnia Filmów Dokumentalnych iFabularnych.


W związku z powyższym prosimy aby korespondencje i zapytania kierować do WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH


Poniżej link:


http://www.wfdif.pl/pl/kontakt


[1] ZarządzenieMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia3 września 2019 r.wsprawie połączenia państwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnychoraz Studio Miniatur Filmowych oraz utworzenia państwowej instytucji kultury -Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (opublikowane w Dzienniku Urz. MKiDNpoz 89 z 2019r.).