ORŁY 2018 - SZEŚĆ NOMINACJI!

Miło nam poinformować, że w zacnym gronie wyróżnionych przez Polską Akademię Filmową artystów, znalazły się również osoby związane z produkcją filmu Studia Filmowego TOR – „Pokot”.

Polskie Nagrody Filmowe, Orły, przyznawane są za najwyższe osiągnięcia w 19 kategoriach. Do tegorocznych laurów kandydowało aż 61 obrazów. Tym bardziej cieszy nas wysoka liczba nominacji – zostaliśmy dostrzeżeni aż w 6 kategoriach: „najlepszy dźwięk” (Andrzej Lewandowski, Mattias Eklund), „najlepsza główna rola kobieca” (Agnieszka Mandat), „najlepsze zdjęcia” (Jolanta Dylewska, Rafał Paradowski), „najlepszy scenariusz” (Olga Tokarczuk, Agnieszka Holland), „najlepsza reżyseria” (Agnieszka Holland, Kasia Adamik) i „najlepszy film”!

Orły przyznawane są w Polsce od 1999 roku i przez 20 lat swojej historii stały się jednymi z najbardziej prestiżowych i pożądanych nagród na rynku filmowym, trafiając za każdym razem w ręce najlepszych polskich twórców. Tegoroczna ceremonia rozdania statuetek planowana jest na wieczór 26 marca. Trzymamy kciuki za całą naszą ekipę!

WIĘCEJ O FILMIE

Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego