NAGRODA HONOROWA
Z WILNA

Z radością informujemy, że 31 marca, podczas litewskiego festiwalu Kino Pavasaris, Krzysztof Zanussi otrzymał Nagrodę Honorową za całokształt twórczości. "Chcę żyć teraźniejszością. Bardzo się pilnuję, żeby nie patrzeć wstecz, bo to jest niebezpieczne i w wymiarze indywidualnym, i zbiorowym. Niedobrze także jak naród patrzy za bardzo do tyłu. My Polacy powinniśmy bardziej się mobilizować, żeby myśleć o tym, co zrobić z Polską i jaką Polskę chcemy budować, a nie tylko wspominać, jaką piękną Polskę kiedyś myśmy mieli” – mówił ze sceny reżyser.

Serdecznie gratulujemy!

Więcej fotografii z tego wyjątkowego wieczoru znajdą Państwo tutaj:
http://zw.lt/kultura-historia/zanussi-otrzymal-w-wilnie-nagrode-honorowa/?fbclid=IwAR1Y_P_h5G8SK3_VptrAHCUn6TLlYQ3Yt0gifFZaDPVkuYASC5DkTN8086Y

Nagrodę Honorową z Wilna otrzymał Krzysztof Zanussi.

 

Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Szanowni Państwo,


Zgodnie z zarządzeniem1 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 3września 2019 r. z dniem 1 października 2019 r. nastąpiło połączeniepaństwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia FilmówDokumentalnych i Fabularnych oraz Studio Miniatur Filmowych.Powstała w wyniku połączenia państwowa instytucja kultury działaod dnia1 października 2019r. pod nazwą Wytwórnia Filmów Dokumentalnych iFabularnych.


W związku z powyższym prosimy aby korespondencje i zapytania kierować do WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH


Poniżej link:


http://www.wfdif.pl/pl/kontakt


[1] ZarządzenieMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia3 września 2019 r.wsprawie połączenia państwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnychoraz Studio Miniatur Filmowych oraz utworzenia państwowej instytucji kultury -Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (opublikowane w Dzienniku Urz. MKiDNpoz 89 z 2019r.).