AGATA BUZEK NA PLANIE NOWEGO FILMU KRZYSZTOFA ZANUSSIEGO

W sobotę 13 kwietnia zakończyła się we Włoszech pierwsza część zdjęć do nowego filmu Krzysztofa Zanussiego pt. „Obce ciało”. Na planie w Ankonie spotkali się Agata Buzek oraz włoski aktor Riccardo Leonelli.

„Obce ciało” to polsko-włosko-rosyjska koprodukcja. Swoim nowym filmem twórca „Barw ochronnych” znowu prowokuje do dyskusji. Tym razem Zanussi porusza aktualny temat miejsca Boga w przestrzeni publicznej. Oczami swojego włoskiego bohatera patrzy na współczesną, podzieloną Polskę, w której ścierają się sprzeczne idee i wartości.

Angelo (Riccardo Leonelli) przyjeżdża do Warszawy, by odwiedzić dziewczynę (Agata Buzek), którą poznał we włoskiej grupie modlitewnej Focolari. Chcąc być blisko niej, na miejscu podejmuje pracę w korporacji, gdzie zderza się z pozbawioną zasad moralnych szefową.

Film Zanussiego wywołał duże zainteresowanie włoskich mediów. W wywiadzie udzielonym dla dziennika "Avvenire" reżyser powiedział: „Dzisiaj wielkie międzynarodowe koncerny pożerają ludzi, jak to czyniły wielkie bestie Babilonu. (…) Trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, co uważamy za wartość nadrzędną: zysk czy człowieka"

Obecnie w Warszawie trwają próby do polskiej części zdjęć, która rozpocznie się jeszcze w kwietniu. Na razie twórca nie zdradza szczegółów fabuły. Nie znamy również całej obsady – wiadomo jednak, że w scenariuszu „Obcego ciała” Zanussi stworzył wiele interesujących postaci kobiecych i zaprosił do współpracy młode, uznane aktorki, z którymi do tej pory nie pracował.

Autorem zdjęć do filmu jest Piotr Niemyjski („Lęk wysokości”; „Baczyński”). „Obce ciało” jest produkcją Studia Filmowego TOR. Projekt powstaje w koprodukcji Revolver Film (Włochy) PROFIT.ART.Ltd (Rosja) oraz WFDiF (Polska) przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury.

Więcej

Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Szanowni Państwo,


Zgodnie z zarządzeniem1 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 3września 2019 r. z dniem 1 października 2019 r. nastąpiło połączeniepaństwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia FilmówDokumentalnych i Fabularnych oraz Studio Miniatur Filmowych.Powstała w wyniku połączenia państwowa instytucja kultury działaod dnia1 października 2019r. pod nazwą Wytwórnia Filmów Dokumentalnych iFabularnych.


W związku z powyższym prosimy aby korespondencje i zapytania kierować do WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH


Poniżej link:


http://www.wfdif.pl/pl/kontakt


[1] ZarządzenieMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia3 września 2019 r.wsprawie połączenia państwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnychoraz Studio Miniatur Filmowych oraz utworzenia państwowej instytucji kultury -Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (opublikowane w Dzienniku Urz. MKiDNpoz 89 z 2019r.).