WERONIKA ROSATI NA PLANIE "OBCEGO CIAŁA"

Weronika Rosati wróciła do Polski, by zagrać w najnowszym filmie Krzysztofa Zanussiego. Kilka dni temu aktorka pojawiła się na planie „Obcego ciała”, do którego obecnie w Warszawie trwają zdjęcia.

W filmie Zanussiego Rosati wciela się w postać Miry – asystentki, która walczy z szefową o awans. W roli nieustępliwej dyrektor korporacji zobaczymy Agnieszkę Grochowską.

„Obce ciało” to polsko-włosko-rosyjska koprodukcja. Swoim nowym filmem twórca „Barw ochronnych” znowu prowokuje do dyskusji. Tym razem Zanussi porusza aktualny temat miejsca Boga w przestrzeni publicznej. Oczami swojego włoskiego bohatera patrzy na współczesną, podzieloną Polskę, w której ścierają się sprzeczne idee i wartości.

W obsadzie filmu, oprócz Agnieszki Grochowskiej i Weroniki Rosati pojawią się również między innymi włoski aktor Riccardo Leonelli, Agata Buzek, Jacek Poniedziałek, Janusz Chabior i Stanisława Celińska.

Zdjęcia do filmu są realizowane w Polsce, Włoszech i Rosji i potrwają do końca maja. Ich autorem jest Piotr Niemyjski („Lęk wysokości”; „Baczyński”). „Obce ciało” jest produkcją Studia Filmowego TOR w koprodukcji z WFDiF, a takżę Włochami i Rosją, przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Ministerstwa Kultury.

Więcej...

Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Szanowni Państwo,


Zgodnie z zarządzeniem1 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 3września 2019 r. z dniem 1 października 2019 r. nastąpiło połączeniepaństwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia FilmówDokumentalnych i Fabularnych oraz Studio Miniatur Filmowych.Powstała w wyniku połączenia państwowa instytucja kultury działaod dnia1 października 2019r. pod nazwą Wytwórnia Filmów Dokumentalnych iFabularnych.


W związku z powyższym prosimy aby korespondencje i zapytania kierować do WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH


Poniżej link:


http://www.wfdif.pl/pl/kontakt


[1] ZarządzenieMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia3 września 2019 r.wsprawie połączenia państwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnychoraz Studio Miniatur Filmowych oraz utworzenia państwowej instytucji kultury -Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (opublikowane w Dzienniku Urz. MKiDNpoz 89 z 2019r.).