PUBLICZNOŚĆ NAGRADZA ZBLIŻENIA

Publiczność 22 Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia nagrodziła operatora zdjęć Marcina Koszałkę oraz kompozytora muzyki do filmu Adriana Konarskiego.
22 edycja Festiwalu odbyła się w dniach 18 - 21 lutego 2015 r. w Kinie „Trójka" we Wrześni.

„Prowincjonalia” mają charakter konkursu najlepszych polskich filmów fabularnych, telewizyjnych i dokumentalnych o tematyce wiejskiej i małomiasteczkowej oraz kina oryginalnego i artystycznego, w którym dominuje świat prostych, uniwersalnych wartości, subtelność i estetyka narracji.
Celem Festiwalu jest popularyzacja polskiej sztuki filmowej oraz zaakcentowanie roli filmu w życiu społecznym, a także wyróżnianie filmów o wysokich walorach artystycznych i humanistycznych. Festiwal chce inspirować do nowych, ciekawych dokonań oraz tworzyć atmosferę otwartości i zaufania między ludźmi, bez uprzedzeń, stereotypów i ksenofobii.

Patronem duchowym festiwalu jest „Jańcio Wodnik”, filozof i uzdrowiciel, bohater filmu Jana Jakuba Kolskiego. Postać ta, stała się pierwowzorem statuetki autorstwa Stanisława Sztamblewskiego z Kraśnicy, przyznawanej twórcom najlepszych filmów.

Więcej o filmie »

Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego