TO ROLA ŻYCIA - A. MANDAT W POKOCIE

„To rola życia“ – Agnieszka Mandat o pracy przy nowym filmie Agnieszki Holland

30 października w Kotlinie Kłodzkiej zakończyła się jesienna część zdjęć do najnowszego filmu Agnieszki Holland pt. „Pokot“ na podstawie powieści Olgi Tokarczuk „Prowadź swój pług wśród kości umarłych“. To drugi etap tej wielosezonowej produkcji, w której ekipa filmowa podąża za rytmem natury, poszukując magii świata Tokarczuk. „Kotlina Kłodzka zmienia się jak kobieta – mówi Agnieszka Holland – „przeżywa swoją wiosnę, lato, jesień i zimę.”

Porównanie jest nieprzypadkowe, ponieważ nowy film Holland to historia, która przywraca dojrzałym kobietom głos – zarówno w życiu jak i na dużym ekranie. „Większości starzejących się kobiet świat nie widzi, stają się przezroczyste” – mówi reżyser, parafrazując braci Coen – „To nie jest kraj dla starych kobiet”.

Nic dziwnego, że rola charyzmatycznej astrolożki Duszejko, która rozmawia ze zwierzętami i niczym Sherlock Holmes tropi zagadkę seryjnych morderstw, była marzeniem niemal każdej dojrzałej aktorki w Polsce. Ostateczny wybór padł na aktorkę Teatru Starego w Krakowie – Agnieszkę Mandat.

„To jest rola życia” – mówi Agnieszka Mandat. „Takich ról dla aktorek w moim wieku właściwie nie ma.”

„Myślę że w Duszejko wiele kobiet, niekoniecznie w starszym wieku, odnajdzie siebie.” – mówi Agnieszka Holland.

Kolejna, zimowa odsłona produkcji Studia Filmowego TOR już w zimie. Premiera filmu planowana jest w 2017 roku.

Tymczasem prezentujemy najnowsze zdjęcia z planu filmu „POKOT”. Werki w większej rozdzielczości są już do pobrania www.i-film.eu/pokot

Tomasz Kot /POKOT, SF TOR, fot. Robert Pałka Tomasz Kot /POKOT, SF TOR, fot. Robert Pałka

 

GALERIA

WIĘCEJ O FILMIE

 

Ekipa filmu / POKOT, SF TOR, fot. Robert Pałka
Agnieszka Holland i Borys Szyc / POKOT, SF TOR, fot. Robert Pałka
Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Szanowni Państwo,


Zgodnie z zarządzeniem1 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 3września 2019 r. z dniem 1 października 2019 r. nastąpiło połączeniepaństwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia FilmówDokumentalnych i Fabularnych oraz Studio Miniatur Filmowych.Powstała w wyniku połączenia państwowa instytucja kultury działaod dnia1 października 2019r. pod nazwą Wytwórnia Filmów Dokumentalnych iFabularnych.


W związku z powyższym prosimy aby korespondencje i zapytania kierować do WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH


Poniżej link:


http://www.wfdif.pl/pl/kontakt


[1] ZarządzenieMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia3 września 2019 r.wsprawie połączenia państwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnychoraz Studio Miniatur Filmowych oraz utworzenia państwowej instytucji kultury -Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (opublikowane w Dzienniku Urz. MKiDNpoz 89 z 2019r.).