MAGIA OSTATNICH DNI NA PLANIE POKOTU

Magia ostatnich dni na planie filmu POKOT Agnieszki Holland – minus 15, dzikie zwierzęta i hipnotyzujące niebo.

W niedzielę 7 lutego Agnieszka Holland zakończyła zdjęcia do filmu „Pokot“. Ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk pt. „Prowadź swój pług przez kości umarłych“ powstawała w trzech etapach – letnim, jesiennym i zimowym. Od początku było wiadomo, że ostatni etap będzie dla ekipy dużym wyzwaniem. „Fizycznie będzie trudniej, ale w głowie jaśniej” – zapowiadała Agnieszka Holland.

„Kręciliśmy nocą, temperatura spadała poniżej -15 °C, było bardzo dużo śniegu“ – wspomina wcielający się w rolę młodego informatyka Dyzia, Jakub Gierszał.

„Praca nad tą rolą była ogromnym wyzwaniem, na planie miałam zadania kaskaderskie i zdjęcia z dzikimi zwierzętami” – komentuje odtwórczyni głównej roli Agnieszka Mandat. Aktorka na prośbę reżyserki zrobiła kurs narciarstwa biegowego, a nawet nauczyła się rzeźbić.

Mimo godzin spędzonych na mrozie, podwójnych lub potrójnych warstw puchowych okryć, śniegu, który utrudniał komunikację, niektórzy członkowie ekipy filmowej wspominają ten czas jako wyjątkowe przeżycie: „Było ciężko, ale miało to również swoje atuty. Nie wiem, czy miałbym szansę zachwycić się nocnym niebem w górach o tej porze roku” – mówi Jakub Gierszał.

Na ekranie zobaczymy również między innymi: Wiktora Zborowskiego, Borysa Szyca, Andrzeja Grabowskiego, Tomasza Kota, Katarzynę Herman, Miroslava Krobota, a także Patrycję Volny.

Polska premiera zaplanowana jest na przyszły rok. Dystrybutorem filmu jest NEXT FILM.

Kontakt PR
Marta Marczak
PR NEXT FILM
marta.marczak@next-film.pl
tel. +48 793 545 024


Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z ostatniego etapu zdjęć w galerii.

GALERIA

WIĘCEJ O FILMIE

 

POKOT, SF TOR, fot. Robert Pałka POKOT, SF TOR, fot. Robert Pałka
Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego