MAMY TO!
nagroda dla filmu POKOT

Nasz „Pokot” w reżyserii Agnieszki Holland nagrodzony w Berlinie Srebrnym Niedźwiedziem - nagrodą im. Alfreda Bauera za „otwieranie nowych perspektyw w sztuce filmowej”. Taką decyzję podjęło festiwalowe Jury pod przewodnictwem holenderskiego reżysera Paula Verhoevena. Aktorka Maggie Gyllenhall pytała ze sceny Berlinale Palast wręczając statuetkę: „Jak wygląda bohater albo złoczyńca w klasycznym thrillerze? Czy może być 60 – lub 70 – letnią kobietą, która wytrąca z tradycyjnego myślenia o moralności? Doświadczenie reżyserki przypomina, że artysta nigdy nie jest w pełni usatysfakcjonowany. I że Jego obowiązkiem jest stawianie wyzwań konwencjonalnym perspektywom”.

Tym samym, „Pokot” rozpoczyna właśnie swoje imponujące tournee po różnych zakątkach świata, a my mamy nadzieję, że urzeknie oraz oczaruje publiczność jeszcze nie jednego festiwalu!

GALERIA

WIĘCEJ O FILMIE

 

Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Szanowni Państwo,


Zgodnie z zarządzeniem1 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 3września 2019 r. z dniem 1 października 2019 r. nastąpiło połączeniepaństwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia FilmówDokumentalnych i Fabularnych oraz Studio Miniatur Filmowych.Powstała w wyniku połączenia państwowa instytucja kultury działaod dnia1 października 2019r. pod nazwą Wytwórnia Filmów Dokumentalnych iFabularnych.


W związku z powyższym prosimy aby korespondencje i zapytania kierować do WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH


Poniżej link:


http://www.wfdif.pl/pl/kontakt


[1] ZarządzenieMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia3 września 2019 r.wsprawie połączenia państwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnychoraz Studio Miniatur Filmowych oraz utworzenia państwowej instytucji kultury -Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (opublikowane w Dzienniku Urz. MKiDNpoz 89 z 2019r.).