Dotknięcie ręki
KRZYSZTOF ZANUSSI
OPIS

Młody muzykolog Stefan otrzymuje we śnie tajemniczy przekaz i uświadamia sobie, że powinien natychmiast skontaktować się ze skandynawskim kompozytorem Henrykiem Kezdi. Henryk nie tworzy już od czterdziestu lat, jest schorowanym i kapryśnym alkoholikiem. Obecność Stefana pozwala mu na krótko odzyskać zdrowie i talent. Henryk komponuje wspaniałą symfonię.

REŻYSERIA
KRZYSZTOF ZANUSSI
SCENARIUSZ
PETER MORGAN MAREK WADLOW
ZDJĘCIA
JAROSŁAW ŻAMOJDA

MUZYKA

WOJCIECH KILAR

OBSADA

ROK PRODUKCJI
1992
CZAS TRWANIA
110 MIN
Fundusze Europejskie - Program Polska Cyfrowa
Martin Scorsese - MASTERPIECES OF POLISH CINEMA BIP Kultura na Widoku logo MKiDN
Unia Europejska - Fundusz Rozwoju Regionalnego

Szanowni Państwo,


Zgodnie z zarządzeniem1 Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z 3września 2019 r. z dniem 1 października 2019 r. nastąpiło połączeniepaństwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia FilmówDokumentalnych i Fabularnych oraz Studio Miniatur Filmowych.Powstała w wyniku połączenia państwowa instytucja kultury działaod dnia1 października 2019r. pod nazwą Wytwórnia Filmów Dokumentalnych iFabularnych.


W związku z powyższym prosimy aby korespondencje i zapytania kierować do WYTWÓRNI FILMÓW DOKUMENTALNYCH I FABULARNYCH


Poniżej link:


http://www.wfdif.pl/pl/kontakt


[1] ZarządzenieMinistra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia3 września 2019 r.wsprawie połączenia państwowych instytucji kultury: Studio Filmowe "Kadr", StudioFilmowe "Tor", Studio Filmowe "Zebra", Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnychoraz Studio Miniatur Filmowych oraz utworzenia państwowej instytucji kultury -Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych (opublikowane w Dzienniku Urz. MKiDNpoz 89 z 2019r.).